czwartek, 3 marca 2016

Na koniec świata i jeszcze dalejJedna podróż i zdasz sobie sprawę, że dopóki nie wylecisz z rodzinnego gniazda nie poznasz świata. Zobacz co świat ma do zaoferowania! Różnorodność kultur, wspaniali ludzie, nowe smaki do odkrycia - to właśnie jest najlepsza oferta podróży. Podróż gdziekolwiek jest oknem do nowej kultury i zaostrzy apetyt na więcej. Dziś chcę wam zaprezentować miasta, które trzeba odwiedzić:

SYDNEY

 Nazywany jednym z przyjaznych miast na świecie, najbardziej znany z swojej Opery. Ale co poza tym, może urzec nas młodych ludzi w niej? Jest to raj dla surferów, miasto ma aż 70 plaż, idealnych dla miłośników fal. Do tego puby i kluby nocne, których potrzebuje każdy młody człowiek. 

BANGKOK

W Bangkoku będziesz oszołomiony wielkością świątyń i pałaców. Żywność, którą oferują Ci uliczni sprzedawcy, będzie realizować sny, który wcześniej miałeś. Pływający  targ jest miejscem, które trzeba zobaczyć. Hotele oferują luksusowe udogodnienia, niedrogie masaże i wspaniała opieka. Jest to miasto do którego będziesz chciał wrócić nie jeden raz.

 

 

PARYŻ

Jednoznacznie jest to najbardziej urokliwe i romantyczne miejsce na świecie. Podziwiać atrakcje z Wieży Eiffla, pospacerować po ogrodzie Tuileries z ukochaną osobą. Spróbować jednej z najbardziej pomysłowych kuchni świata i wreszcie nie zapomnieć o pysznych rogalikach, które trzeba spróbować, najlepiej w cukierni z widokiem na Wieżę Eiffla.

HONG KONG

Nie należy zniechęcać się do wysokich biurowców nad morzę, które tworzą panoramę Hong Kongu. Wykwintne restauracje, kawiarnie i puby w zachodnim stylu oferują przysmaki z całego świata, a z małych knajpek dochodzą piękne zapachy smażonego tofu i egzotycznych potraw. Gdzie się nie spojrzy, wszędzie kontrasty, i dlatego to miasto jest wspaniałe.  

 

 

WENECJA 

Wenecja to nie tylko piękne miasto, które zachwyci wspaniałym krajobrazem, niesamowitymi budowlami, które stanowią wspaniałe dzieła sztuki i zapierają dech piersiach. Wenecja wygląda jak miasto z bajki i trzeba zobaczyć to miasto, jest to na pewno miasto dla każdego, kto docenia piękno.
  NEW YORK CITY

Pomimo, że NY jest młodym miastem, może pochwalić się wieloma pięknymi dziełami architektury, sztuki. Zobaczenie Time Square nocą i obejrzenie musicalu na Broodwayu, gwarantują niezapomniane chwile. Podziwianie panoramy Manhattanu z helikoptera czy wejście na sam szczyt Empire State Building lub Top of the Rock, dla takich chwil się żyje.LONDYN

Nie daje się notorycznie złej pogodzie, mgle i deszczowi. Szybko zakochasz się w frytkach z rybie, i oczywiście brytyjskiej herbacie z mlekiem. Nie zapomnij odwiedzić Big Bena i Pałacu Buckingham. Spacerując uroczymi, bocznymi uliczkami, historycznymi dzielnicami bądź wzdłuż Tamizy, będziesz mógł rozkoszować się urokami tego wielokulturowego miasta.TOKYO

Drapacze chmur i jasne światła mogą przypominać o Nowym Jorku, ale kultura i porządek panujący
na ulicach rozmyje wszystkie Twoje wątpliwości. Spacer przez piękne ogrody i sanktuaria w godzinach popołudniowych. Podziwianie niepowtarzalnego stylu ulic, porannego targu rybnego i rozkoszowanie się daniami kuchni japońskiej, na lata pozostanie w Twojej pamięci.

1 komentarz:

  1. Z innych destynacji, mniej 'miejskich' polecam zakątki Holandii, najstarsze miasto tego Państwa - NIJMEGEN. Jest piękne! No i nasza Polska... wspaniałości i tyle do odkrywania. Jak to pisali najwybitniejsi... 'Swojego nie znacie, a cudze chwalicie'... coś w tym jest ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń